Yüz tanıma sistemi yüz ve model çıkarma algoritmasına sahip olan gelişmiş optik teknoloji ile güvenli geçiş sistemi sağlanmaktadır. Çıkardığı yüz modeli algoritması ile birleştirmeler yaparak üç boyutlu çizimler oluşturabilir.

Kurulan sistemler sayesinde birleştirme, eşleştirme ve karşılaştırma işlemleri yapabilirsiniz. Bu sistemde yanlış sonuç çıkarma özelliği daha azdır. Yüz tanıma sistemleri genellikle personel devam kontrollerinde, giriş-çıkış sistemlerinde kullanılmaktadır.

Örneğin, belediye, deri, ütü, paket, boyahane ve makine sektöründeki birçok işletmede kullanılan kimyasal ve yağ içeriklerden dolayı personelin parmaklarındaki aşınmalar ve dokuların aşınmasından dolayı parmak izi okuyucu cihazların kullanımına olanak vermez. Bir iş yeri için personel devam kontrol takip sistemlerinden yüz tanıma terminali kullanılmaktadır.

Yüz tanıma sisteminde ilk olarak yüz tanımasını gerçekleştirmektir. Kişilerin yüzleri cihazların üzerinde bulunan yüksek çözünürlükteki kameralar ile sisteme kaydı yapılır.  ID numarası da verilerek kayıt edilir.

Kaydedilen yüzleri cihaz yüzün belirli noktalarını referans alarak algoritmasını çıkararak tanımlamayı sağlar. Belirlenirken alınan referans noktalar parmak izi gibi yalnızca bireye ait olan ve başka kimsede bulunmayacak özelliklerdir. Bu sayede de başkası yerine, giriş ve çıkış yapılması imkânsızdır. Yeni yüz tanıma sistemlerimizde şimdi hem yüz tanıma ve parmak izi okuyucuda mevcuttur.


Tecrübeli ve profesyonel ADOREL ekibinin, 7,24 sizlere hizmet vermek, en önde tuttuğu politikasıdır.

,