Kapı tipi metal detektörleri, içinden geçen kişilerin üzerinde bulunan metalleri yoğunluğuna göre algılayarak sesli ve ışıklı uyarıda bulunmaktadır. Böylelikle, kişilerin içeriye silah, bıçak gibi tehdit oluşturacak cisimler ile girmesi engellenmektedir.

Daha çok, havalananları, askeri kuruluşlar, kamu binaları, alışveriş merkezleri, limanlar, fuar merkezleri, fabrikalar, iş merkezleri gibi insanların yoğun olarak giriş-çıkış yaptığı yerelde güvenliği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır.

Değişik tiplerde kapı tipi metal detektörleri mevcuttur. Sabit kapı tipi metal detektörleri, taşınabilir (portable) kapı tipi metal detektörleri, dış ortam kapı tipi metal detektörleri gibi kullanım yerine göre sınıflandırılabilmektedir.
Ayrıca tarama bölgesi sayısına göre de sınıflandırmak mümkündür. 4 bölgeli, 6 bölgeli, 18 bölgeli, 24 bölgeli ve33 bölgeli Kapı tipi metal  detektörler mevcuttur.

Adorel Bilişim ve Güvenlik Teknolojileri tarafından ithal edilen metal detektörleri insan sağlığına ve manyetik ürünlere zarar vermeyecek yapıdadır. Hamile bayanlar, çocuklar, kalp pili taşıyanlar rahatlıkla geçiş yapabilirler.

El tipi metal detektörleri ise kişilerin üzerindeki tehdit oluşturacak metalleri yine yoğunluğuna göre algılamakta ve sesli ve görsel olarak alarm vermektedir.

Pil ile çalışmakta olup taşıması ve kullanımı son derece kolaydır.


Tecrübeli ve profesyonel ADOREL ekibinin, 7,24 sizlere hizmet vermek, en önde tuttuğu politikasıdır.

,