Akeus (Akıllı Kablosuz Erken Uyarı Sistemi); tasarım ve üretimi firmamız tarafından gerçekleştirilen, RF sinyalleri kullanılarak kablosuz iletişim sağlayan, bilgisayar kontrollü, baraj ve HES alanlarındaki ihtiyaçları karşılamak amacıyla üretilen önemli bir güvenlik uygulamasıdır.

 

Baraj ve HES alanlarında karşılaşabileceğimiz en büyük güvenlik sorunlarından birisi de, çeşitli nedenlerle ortaya çıkan ani su bırakılmasının sebep olduğu taşkınlardır.

Sistem, Işıklı ve sesli uyarısı sayesinde, erken haberleşmeyi kolaylaştırırken, gelişmiş veri haberleşmesi ile, kontrolü ve güvenliği sağlamada etkin bir çözümleme getirmektedir.  Geliştirilebilinir teknolojisi nedeniyle, kamera ile canlı görüntüleme işleminden, su ve hareket algılayıcılara kadar ilave tüm çözümleri de sunabilmektedir.

 Kablosuz Sesli Işıklı Erken Uyarı Sistemi özellikleri 

Baraj ve HES’lerde Kablosuz Erken Uyarı Sistemi, dış etkenlere karşı (yağmur, kar, toz, güneş) dayanaklıdır. Mesafe sınırı olmadan kilometrelerce haberleşme sağlamaktadır. Olası solar panel sorunlarında sistem kesintisiz 15-20 Gün arası çalışabilmektedir. Anonslar için metin belirlemesi yapılıp isteğe göre farklı anons türleri de sisteme entegre edilebilir. Veri gönderirken sinyal göndermeyi tekrarlayarak sistemin çalışmasında herhangi bir aksama yaşanmamasını sağlar. Sisteme kablosuz kamera sistemi de entegre edilebilmektedir.

 Kablosuz Sesli Işıklı Erken Uyarı Sistemi çalıştırılmadan aşağıdaki testler yapılır. 

AKEUS alıcı haberleşme, Akü voltaj değer bilgisi alınıp çalışma durumu, Güneş panelinin doğru çalışıp çalışmadığı, Hoparlörün sesli uyarı yapıp, yapmadığı bilgisi, Görsel led lambanın yanıp, yanmadığı bilgisi, Sistem kutusunun iç sıcaklık bilgisi testleri yapılır. Test sonucunda çalışmayan bir veya birkaç ünite yada modül olsa bile sistem yine çalışmasına devam eder.

Kablosuz Sesli Işıklı Erken Uyarı Yazılım Özellikleri

Her kullanıcıya ayrı ayrı yetkiler verilebilir. Sisteme bağlı tüm cihazların çalışıp/çalışmama ve son durum kontrolleri yapılır. Test işleminde, ünitenin sinyal alıp almadığı, hoparlör çalışma durumu, LED ışık çalışma durumu, solar panel bağlantı durumu, akü bağlantı durumu, akü voltaj bilgisi, solar panel enerji üretim bilgisi, sistem kutusunun sıcaklığı test edilip grafiksel olarak ekranda görülür. Sistemler istenilen adette gruplandırılabilir. Raporlamada, tarih, saat, ünite ve grup olarak filtreleme yapılarak istenilen bilgiye ulaşım kolaylaşır. Bir sistem çalışırken aniden birkaç sistem çalışma durumuna geçerse önceden tespit edilen süreye göre, sistem çalıştırılarak uyarı verilir. Sırası ile çalışan sistem ve çalışmayan sistemler görülebilir. Sistem tek tek, grup olarak veya tüm sistem aynı anda çalıştırılabilir veya durdurulabilir. Raporlar veri tabanında saklanır, geriye dönük izlenebilir ve çıktı alınabilir.


Tecrübeli ve profesyonel ADOREL ekibinin, 7,24 sizlere hizmet vermek, en önde tuttuğu politikasıdır.

,